Hukuk büromuz 1986 yılında Avukat Filiz Askan ve Avukat Beykan Askan tarafından İzmir’de kurulmuş ve 24 yıldır; hukuk danışmanlığı, dava ve şirket/kooperatif avukatlığı yapmaktadır. Türkiye’de iş  yapan  yabancı yatırımcıların da içinde olduğu  müvekkillerimize hukukun birçok dalında hizmet vermekteyiz. Deneyimli ekibimiz ve  bilimsel anlamda başvurduğumuz öğretim üyesi danışmanlarımız ile gerçek ve tüzel kişi müvekkillerimizin ulusal ve uluslararası hukuki sorunlarının çözümü üzerine odaklanmaktayız.

Çalışma alanlarımız içerisinde öncelikle uzmanlaştığımız; 

  •  Ticaret Hukuku kapsamı içerisinde yer alan Deniz Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Rekabet Hukuku, Sermaye Piyasaları Hukuku, Şirketler Hukuku ve Tahkim bulunmaktadır.
  • Mali Hukuk  kapsamı içerisinde yer alan Gümrük, Vergi davaları ve geneli itibariyle İdari davalara bakmaktayız.

Ayrıca büromuz gerçek kişi müvekkillerine yönelik olarak da  Medeni Hukuk, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, AİHM davaları gibi hukukun birçok dalında  hizmetler sunmaktadır

Uluslar arası alanda büromuz;

  • British Turkish Lawyers Association (BTLA)
  • Martindale-Hubble üyeleri arasındadır.
  • İzmir İtalyan Ticaret Odası üyeleri arasındadır.

Büromuzun Bodrum, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Muğla, Mersin ve Kayseri gibi merkezlerde birlikte çalıştığı avukat ve hukuk bürolarının yanı sıra dünyanın farklı noktalarında da çözüm ortakları bulunmaktadır.